1. Pall-Ex >
  2. Aktualności >
  3. Wiadomości ogólne >
  4. Pall-Ex Poland – podsumowanie pierwszego roku operacyjnego

Dokładnie rok temu, 20 października 2017 roku do Hubu Centralnego w Skierniewicach przyjechała pierwsza przesyłka. Nadawcą tej jednej, niewielkiej, ważącej zaledwie 150 kg palety był Depot ze Skierniewic – firma Axell Logistics. Niedługo potem przyjechały kolejne. Razem pierwszego dnia operacyjnego na Hubie Centralnym przeładowano 81 palet.

Dziś, 12 miesięcy po starcie, wolumen dzienny przekracza 800 palet na dobę. Dostarczyliśmy ponad 100 000 palet do naszych klientów w każdym zakątku Polski, od Helu po Tarty. „Wzrost wolumenu trwał zrównoważenie od pierwszego dnia operacyjnego. Gwałtowna zmiana nastąpiła jednak w marcu gdzie praktycznie w ciągu kilku nocy podwoiliśmy ilość palet. Natomiast dynamika wzrostu z ostatnich 3 miesięcy wynosi 22%.” - komentuje Członek Zarządu, Mieszko Rusinowski.

Rozwój sieci to głównie zasługa naszych Członków Regionalnych, którzy wspólnie generują 95% wszystkich palet przechodzących codziennie przez Hub. Dopiero teraz, gdy sieć ma stabilizację, Pall-Ex nawiązuje współpracę z klientami korporacyjnymi. Marta Słodnik, Prezes Pall-Ex Poland tak widzi przyszłość sieci: „Dodatkowy wolumen, generowany przez sieć, pozwoli Członkom Regionalnym na zbilansowanie potoków oraz wypełnienie ich aut liniowych. Prowadzimy obecnie negocjację z kilkoma dużymi producentami i liczymy na pozytywną finalizację naszych rozmów”

Przez 12 miesięcy przewieźliśmy ponad 71 000 ton ładunków, a liczba rozładowywanych aut w Hubie Centralnym wzrosła z kilkunastu do kilkudziesięciu. „W związku z ciągłym wzrostem, musimy nieustannie pracować nad optymalizacja procesu przeładunków w Skierniewicach. Już teraz uruchomiliśmy dodatkowe rampy rozładunkowe oraz zwiększyliśmy ilość personelu. W kolejnych etapach nasz gospodarz, Axell Logistics, który jest udziałowcem w spółce Pallex 24 sp. z o.o. ma w planach rozbudowę całego obiektu o kolejną halę, tak aby obiekt był całkowicie dostosowany to procesów cross-dockowych.” – komentuje Dyrektor Operacyjny, Krzysztof Kononowicz. Pomimo dynamicznego wzrostu sieć Pall-Ex bardzo koncentruje swoje siły na zachowaniu jakości dostaw. Od momentu startu sieci zanotowaliśmy tylko 54 szkody, co w całym rozrachunku daje bardzo niską szkodowość na poziomie 0,5 promila.

Największy nacisk i skupienie koncentruje się obecnie wokół zagęszczenia sieci w Polsce. Pall-Ex wystartował z 25 Depotami, a obecnie jest 29 lokalnych przedstawicieli w każdym zakątku kraju. Pozwala to na lokalną obsługę każdego nadawcy z krajowym zasięgiem. Nawiązanie bliższych relacji oraz indywidualne podejście do klienta cechuje wszystkich naszych Członków Regionalnych. Nasi Członkowie Regionalni mają ogromne doświadczenie, nie tylko w dystrybucji ładunków paletowych, ale również w transportach całopojazdowych, krajowych oraz międzynarodowych, magazynowaniu i logistyce kontraktowej, transportach w temperaturze kontrolowanej, odprawach celnych, przeprawach promowych czy ubezpieczeniach. Portfolio sieci Pall-Ex jest ogromne i to wszystko dzięki współpracy wszystkich Depotów.” – dodaje Mariusz Czaja, Network Manager. Wciąż trwa rekrutacja na potencjalnych Członków Regionalnych oraz poszukiwanie firm, które są chętne aby dołączyć do sieci Pall-Ex.