1. Pall-Ex >
  2. Aktualności >
  3. Wiadomości ogólne >
  4. Pall-Ex napędza innowacje w branży logistycznej

Wprowadzenie przez Pall-Ex Group systemu obejmującego ogólnoeuropejski system śledzenia przesyłek było przełomowym momentem, napędzającym rozwój innowacji w branży logistycznej.

Pall-Ex zrobił olbrzymi krok w kierunku osiągnięcia swojej długofalowej ogólnoeuropejskiej wizji. Dzięki znaczącym inwestycjom w nowe, pierwsze w branży oprogramowanie, przekształci międzykontynentalny transport na paletach i przyspieszy jego międzynarodową strategię rozwoju.

Po 15 miesiącach rozwoju, Grupa Pall-Ex uruchomiła system Nexus: mechanizm służący do usprawnienia komunikacji między Partnerami Pall-Ex, działając jako pomost między wszystkimi krajowymi systemami zarządzania transportem w całej Europie.

Kompleksowe rozwiązanie, które zaspokoi potrzeby brytyjskich Członków Regionalnych, klientów Grupy Pall-Ex oraz europejskich Partnerów. Główne zalety Nexusa to zwiększenie możliwości przewozowych w sieci dzięki wielojęzycznym i wielowalutowym opcjom Pall-Ex Connect oraz łatwym procesom składania zleceń w transporcie zarówno krajowym jak i międzynarodowym.

Kevin Buchanan, dyrektor zarządzający Grupy Pall-Ex, komentuje: "Potrzeba rozwijania innowacyjnych i zaawansowanych rozwiązaniań technologicznych, spełniających rosnące oczekiwania klientów i umożliwiających efektywne transport międzynarodowe przy zachowaniu elementu prostoty dla użytkowników to prawdziwa siła napędowa rozwoju Nexusa."

Cieszymy się, że wprowadzamy pierwsze w branży rozwiązanie, umożliwiające monitorowanie przesyłek międzynarodowych w czasie rzeczywistym. Jedt to coś, co wcześniej hamowało triumf prawdziwej paneuropejskiej oferty dla dowolnej sieci w naszej branży.

Rozszerzony proces rezerwacji zmniejsza ryzyko błędu ludzkiego i cofania się w celu uzyskania prawidłowych informacji. Jest to ważne szczególnie w przypadku adresów przesyłek międzynarodowych. Obszerna europejska książka adresowa jest zintegrowana  z systemem i spełnia wszystkie wymogi dotyczące eksportu i importu. 

Stworzenie Nexusa pozwala nam sprostać obecnym wymaganiom naszej sieci, ale także pozwala nam patrzeć na przyszłość i rozwój Pall-Ex. Wzmacnianie naszej infrastruktury IT, pozwala nam odpowiednio dostosować się do zmieniających się potrzeb i kontynuować naszą międzynarodową ekspansję. 

Kluczem do sukcesu Nexusa jest łatwość jego użytkowania przez Członków Regionalnych Pall-Ex,  którzy oprócz usprawnionego procesu rejestracji przesyłek międzynarodowych, mogą teraz pobierać etykiety zgodne z międzynarodowymi standardami, tworzyć standardowe listy przewozowe oraz wprowadzać, śledzić i fakturować transport krajowy i międzynarodowy "

Gdy przesyłka nie jest standardowa, Nexus daje możliwość wycen ad hoc zapewnia indywidualne rozwiązanie. Daje to możliwość większej elastyczności oraz wsparcia w transporcie międzynarodowym dla każdego Członka Regionalnego. 

Uruchomienie Nexusa stanowi pierwszy krok w planach ekspansji Pall-Ex na 2018 rok. Po wielu sukcesach, w tym nowej współpracy ze Staples Solutions, Pall-Ex stał się pierwsza siecią paletową, która uzyskała certyfikat jakości ISO 9001: 2015 w całej brytyjskiej sieci.

Więcej informacji na temat Pall-Ex można znaleźć na stronie www.pallex.pl